דיאטות ותזונה

מאמר

הסכנה שבהרזיה מהירה

יש לכם חתונה בקרוב? אתם רוצים להוריד במשקל מהר כדי להצליח להיכנס לחליפה או לשמלה שכל כך רציתם ללבוש? אחת הטעויות הנפוצות היא לפתוח בדיאטת רצח, דיאטות קסם מבטיחות לכם שתרדו במשקל, אך מה קורה בפועל. לעיתים מדהים שכאשר אנחנו רושמים בגוגל הרזיה אנחנו מקבלים רשימה של שיטות דיאטות ותזונה שמבטיחות לכם לרדת חמישה קילוגרמים בשבוע וכדומה. חשוב לדעת שזוהי מתכונת ברורה לכישלון ואין דבר כזה באמת הרזיה בצורת קסם. על מנת להבין מדוע אין זה נכון, צריך לדעת שהגוף שלנו הינו מערכת גאונית העובדת על פי חוקים ברורים ונוקשים. הדרך שלנו לחיות היא באמצעות האכילה והשתייה. כאשר אנחנו רוצים לפעול הגוף לוקח את האנרגיות שנצברו בתאי השומן והשריר ומשתמש בהם על מנת להתקיים.

בפועל אנחנו ממש לא רוצים שהגוף ישרוף תאי שומן על מנת לייצר אנרגיה, הדבר החשוב ביותר שלנו כאשר אנחנו רוצים לעצב גוף יפה הוא לגרום לגוף לשרוף שומן ולא לשרוף שריר, אם נשרוף שריר יהיו לנו שרירים חלשים ורפוסים ונאבד מהכוח שלנו, אם נאבד שומן הגוף שלנו יראה יפה יותר ומעוצב יותר ללא הדבלול המיותר של השומן שעוטף את השרירים.

מה קורה כשעושים דיאטת רצח?

הגוף חייב אנרגיות על מנת להתקיים. כאשר מישהו מתחיל לצרוך פחות אנרגיות ממה שהגוף שלו זקוק בצורה קיצונית הגוף נכנס ללחץ ומיד מפעיל מנגנון של יצירת אנרגיה מהירה. כפי שאמרנו ישנם שתי דרכים ליצור אנרגיות שומן ושריר. הדרך המהירה ביותר והקלה ביותר לגוף להשיג אנרגיות היא לשרוף שריר. כשהגוף שורף תאי שומן הוא מקבל אנרגיות מהר מאוד, על אף שהרבה יותר נכון היה שישרוף שומן ולא שריר. הגוף ישמור את השומן כמאגר אחרון לשריפה ולא הראשון. לכן אסור להכניס את הגוף ללחץ. מי שיכניס אותו ללחץ יקבל שריפה של שריר ואגירה משמעותית של שומן, לעומת זאת מי שישמור על תזונה נורמטיבית ישרוף רק קצת יותר ממה שהוא יאכל והמזון יהיה מזון שלא מכיל סוכרים ופחמימות פשוטות, הגוף שלו ישלים את האנרגיות באמצעות שריפת שומנים ולא שרירים.
לכן למסקנה, שרפו שומנים ולא שרירים, אכלו בריא וצפו לתוצאות אטיות יותר אך בריאות ומשמעותיות הרבה יותר.