ויטמינים תורמים יותר

מאמר

ללא ויטמינים ומינראלים לא יתאפשר קיומו של גוף האדם בצורה תקינה ובריאה. על מנת להקפיד על צריכת כל סוגי ויטמינים אשר חיוניים לפעילות תקינה של כל המערכות כמו מערכת חילוף חומרים וכך גם מערכת העצבים, יש לצרוך מאכלים עתירי ויטמינים ובמידה והגוף נמצא במצב של מחסור בסוגים שונים של ויטמינים מומלץ לצרוך אותם בתור תוספי מזון הנמכרים בקפסולות בבתי הטבע ובתי המרקחת.

nature3

כיום קיימים מותגים שונים שמייצרים ויטמינים והרבה מהם מיובאים לישראל, אך לפני שפונים לנטילת ויטמינים בצורת תרופות, מאוד מומלץ להתייעץ עם תזונאי על מנת לבדוק אפשרות להרכיב תפריט שעשיר במזונות שבהם נמצאים הויטמינים החסרים לנו לתפקוד בריא. היום פועלות גם לא מעט רוקחים טבעיים אשר עוסקים בהרכבת ויטמינים על פי צרכיו המיוחדים של הלקוח והם יהיו מסוגלים לספק את הפתרון האופטימאלי לצריכת ויטמינים במינונים נכונים בהתאם לסדר היום של האדם ובהתאם להרגלי צריכת המזון שלו.

כאשר נשאלת השאלה, אילו ויטמינים חיוניים יותר ואילו ויטמינים חיוניים פחות התשובה היא חד משמעית, כל הויטמינים חיוניים ועל מנת שהאדם יזכה באורח חיים בריא, עליו לצרוך כמות נכונה של כל קבוצות הויטמינים וזאת מכיוון שחלק מהוויטמינים מסייעים בקליטתם של הויטמינים האחרים ובמקביל, ויטמינים אחרים מחזקים את ההשפעה של ויטמינים מקבוצות אחרות. הצורך בצריכת כל סוגי ויטמינים שקיימים היא אחת הסיבות לחשיבותה של תזונה נכונה ומאוזנת וכאשר לא ניתן להשיג זאת מסיבו כאלה ואחרות, מומלץ לפנות לעזרים ולנטול ויטמינים בצורת כדורים. דוגמה בולטת מאוד של מקרה זה היא האנשים שאינם אוכלים בשר ועל מנת להשלים ויטמינים שהם לא מקבים מהבשר הם צורכים הרבה אגוזים שמחליפים את הבשר מבחינת הרכב של ויטמינים שנמצא בהם.

השיטה הבטוחה והנכונה ביותר לקבוע האם קיים מחסור של ויטמינים בגוף היא באמצעות בדיקת דם אשר בודקת את כל הויטמינים והמינראלים ואת הכמויות המדויקות שלהם בגוף האדם. לאחר בדיקה זאת ויחד עם התוצאות שלה, אפשר יהיה לגשת לרופא המשפחה או עדיף לתזונאי מוסמך על מנת לקבל המלצות לגבי שינויים בהרגלי האכילה.