לימודי הומאופתיה

מאמר

הומאופתיה היא גישה ברפואה האלטרנטיבית אשר הופיע לעולם במאה ה-18 בזכות החוקר סמואל האנמן.עיקר הגישה ההומיאופתית אשר עומדת במכרז לימודי הומאופתיה היא כי ניתן לרפא את האדם באמצעות חומר מדולל כל כך עד שלא ניתן להבחין בהבדלים בין המים האלכוהול והסוכר שבתוכו.

לימודי הומאופתיה מלמדים את הסטודנט להכיר את המטופל ובעקבות כך להבין את מצבו הנפשי והפיזי וזאת על מנת להתאים עבורו את הריפוי אשר יהיה מסוגל לסייע לו בריפוי מלא. לימודים הומאופתיה נחשבים היום ללימודים בתחום הרפואה ההוליסטית כאשר השיטה ההומיאופתית מהווה את אחת מרפואות המשלימות הנפוצות ביותר שבה משתמשים מטפלים רבים על מנת לעזור למטופליהם. אם זה כאבים כרוניים, טראומות פיזיות ונפשיות או מצבים דלקתיים שהרפואה הקונבנציונאלית לא מוצאת להם מרפא, באמצעות יסודות ההומיאופתיה ניתן לסייע בסילוקם. מכיוון שמדובר על שיטת ריפוי מורכבת שהחלק העיקרי שבה הוא זיהוי נכון של המחלה, לימודי הומאופתיה מדגישים מאוד את שיטת האבחון באמצעות כלים שונים מתחום הפסיכולוגיה.

אם אתם שוקלים להתחיל לימודי הומאופתיה, חשוב כי תבינו שמדובר בגישה שטרם הוכחה באופן מדעי כשיטת ריפוי ויש רבים שסבורים כי היא פועלת על פי עיקרון הפלציבו. יחד עם זאת, במהלך לימודי הומאופתיה תוכלו להכיר טוב יותר את נפש האדם וגם להבין כיצד ניתן לעזור לה.

תנאי הקבלה למסגרות שונות שמציעות לימודי הומאופתיה אינם מצריכים הכנה מיוחדת ובדרך כלל אינם כוללים גם מבחני קבלה כלשהם, מכיוון שבדרך כלל לימודי הומאופתיה נכללים במסגרת הלימודים המקיפים של הרפואה האלטרנטיבית. ניתן ללמוד לימודי הומאופתיה גם בתור חלק מהלימודים הכוללים יותר בתחום הרפואה המשלימה או בתור לימודים עצמאיים במסגרת קורס לימודי הומאופתיה באחד מהמוסדות להשכלה הגבוהה אשר מציעים אותם.