לימודי רייקי

מאמר

לימודי רייקי נכללים במסגרת לימודי הרפואה האלטרנטיבית רחבי ההיקף, בנוסף, לימודי רייקי יכולים להיות גם לימודים בפני עצמם אשר מכינים את הסטודנט להיות מטופל בשיטת הרייקי. על מנת להבין מהם לימודי רייקי ומה כוללים לימודי רייקי, מומלץ להבין קודם מה זה רייקי.

מה זה בכלל רייקי?

רייקי הוא מקור אנרגיה הדומה לזאת הזורמת בגופנו באופן טבעי (ונקראת אנרגיית צ’י), אך הוא מגיע ממקור אינסופי. באפשרותה של האנרגיה הזאת לתקן את המחלות שמהם סובל הגוף האנושי ולכוון את עצמה לאזורים הבעייתיים שדורשים תשומת לב. אנרגיה זאת מסייעת לגוף להגביר את מנגנוני הריפוי העצמי שטמון בו באופן טבעי מאז לידתו והיא מסייעת בכך בתהליך ריפוי נפשי ופיזי. אם נסכם במשפט אחד מה זה רייקי אפשר לומר כי רייקי היא אנרגיית חיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית.

לימודי רייקי מכינים את הסטודנט להיות מסוגלת להעניק טיפולי רייקי, אותם פיתחו ביפן בתחילת המאה העשרים מתוך כוונה לסייע בהעברת אנרגיה מהמטפל למטופל באמצעות נגיעות ידיים באזורים מסוימים בגוף על מנת להשיג איזון אנרגטי.

מה כוללים לימודיי רייקי

מכיוון שרייקי היא תורה שברובה מבוססת על דגשים רוחניים, לימודיי רייקי מקיפים את הנושא מכל הכיוונים ומכינים את המטפלים העתידים להרחבת עולמם הרוחני על מנת שהם בעצמם יוכלו להכיל ולשלוט באנרגיה רייקי במהלך הלימודים. לימודי רייקי בנויים כמו מחומר עיוני וכך גם מקורסים מעשיים אשר מסייעים לסטודנט להכיר מקרוב את שיטות הטיפול הייחודיות וגם על מנת לספק לו את כל המידע הדרוש על מנת לסיים בהצלחה את לימודי רייקי באמצעות סטאז’.

לימודי רייקי מכילים את לימודי הכוונון שמטרתו להביא לפתיחתם של ערוצי האנרגיה בגוף האדם על מנת להיות מסוגל להעניק או לקבל את הטיפול. לימודי רייקי בנויים מדרגות שונות כאשר הדרגה הגבוהה ביותר שניתן להשיג בסיום כל השלבים של לימודי רייקי הוא מאסטר רייקי שלאחריו האדם יכול להעביר בעצמו קורסי רייקי לכל המעוניינים ולא רק להעניק טיפולים כפי שזה אפשרי לאחר לימודי רייקי בשלבים הראשוניים יותר.